Archi-Vision
Autor: Łukasz Kinaszewski
|
19 kw. 2020

Po raz drugi odwiedziliśmy Katowickie targi wnętrz, gdzie prezentowały swoje produkty i usługi największe polskie i zagraniczne firmy związane z projektowaniem i designem.

W tym roku wyjątkowo ciekawe okazały się okładziny z podświetlonego onyksu, wszelkie powierzchnie i wykończenia matowe, baterie umywalkowe w kolorach brązu i miedzi oraz ciekawe meble pasujące do minimalistycznych wnętrz. Bardzo pozytywnie zaskoczyły Nas gotowe realizacje kuchni firmy Vigo. Kamienny blat przedłużony na stół jadalny robił olbrzymie wrażenie. Wykonany z jednego kawałka drewna i zalany po środku masą bursztynową był hitem wystawy. Oprócz samych wystaw cały czas prowadzone były wywiady ze znanymi architektami jak Robert Konieczny.

Warto również wspomnieć o samym obiekcie gdzie odbywały się targi. Międzynarodowe  Centrum Kongresowe w Katowicach ostało ukończone w 2015 roku i od tego czasu przyjmuje gości z całego świata. Projekt postał w renomowanej warszawskiej pracowni architektonicznej JEMS. Główna hala kongresowa mogąca pomieścić do 10 tysięcy osób jest cyklicznie wykorzystywana na tego typu wydarzenia. Oprócz niej znajdują się jeszcze 3 mniejsze sale a sam obiekt ma bezpośrednie połączenie podziemnym korytarzem ze Spodkiem.

W najbliższym sąsiedztwie koniecznie trzeba zobaczyć budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) i skorzystać z jakiegoś weekendowego koncertu w dużej sali. Można przejść się również po podziemnych sztolniach Muzeum Śląskiego, które już w pełni otwarte oferuje zwiedzającym opowieść o historii tutejszego górnictwa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.