Archi-Vision
„WENECJA SĄDECKA” – PROJEKT KONKURSOWY NA REWITALIZACJĘ

9 lat temu zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na przebudowę i rewitalizację „Parku Strzeleckiego” w Nowym Sączu. Przed wojną istniały tam tereny rekreacyjne o nazwie „Wenecja Sądecka”. Nazwa wywodzi się od gęstych kanałów wodnych i mostków w które wyposażony był ten park – trochę jak w magicznej Wenecji.

Ambitny plan zakładał budowę toru kajakowego gdzie nurt napędzany byłby poprzez pobliską rzekę Dunajec wraz z wykonaniem nowego amfiteatru, punktów gastronomicznych, kortów tenisowych i kładki widokowej. Najciekawszym pomysłem okazał się sam amfiteatr – trybuna na 2000 osób znalazła się nad 60 pokojami hotelowymi, restauracją i salą wielofunkcyjną na 150 osób. Zdeterminowało to ciekawą bryłę samego budynku. Żelbetowa rama schodzi widownią w dół a następnie, przy scenie o powierzchni 480 m2, wywija się do góry aby stworzyć zadaszenie. Nad budynkiem rozpostarte są płachty chroniące użytkowników przed nadmiarem promieni słonecznych. Przy amfiteatrze przewidziana została sadzawka z możliwością uprawiania małych sportów wodnych. W podobnym stylu zostały zaprojektowane punkty gastronomiczne oraz pozostałe obiekty. Warta wymienienia jest również kładka widokowa o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Umożliwia odwiedzającym obserwację lęgowisk ptaków mieszkających przy brzegu Dunajca.

Projekt jest obecnie zamrożony jednak może już w niedalekiej przyszłości władze miasta wrócą do tego pomysłu. Praca konkursowa została opracowana wraz z Biurem Projektów Lewicki Łatak, na zlecenie firmy Inter-Bud Developer.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.