Archi-Vision

Profesjonalny projekt hali

Pracownia ARCHI-VISION to miejsce, gdzie wieloletnie doświadczenie, wiedza, nieszablonowe wizje oraz innowacyjne metody projektowania przekładają się na profesjonalne usługi, których oczekuje każdy/wymagający klient. Tworząc projekt hali dążymy do tego, aby zachować równowagę między uwarunkowaniami lokalizacyjnymi, odpowiednimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi a oprawą wizualną. Zarówno w przypadku hali magazynowej, jak i produkcyjnej dokonujemy wstępnych analiz, przeprowadzamy pełen zakres prac projektowych, równocześnie czuwając nad sprawami formalnymi. Proponowane przez nas rozwiązania zawsze bazują na aktualnej i sprawdzonej w praktyce wiedzy budowlanej, co ma znaczący wpływ na optymalizację kosztów budowy, a także eksploatacji. Projekty hal należące do naszego portfolio udowadniają, że nawet najbardziej wymagające oraz skomplikowane obiekty są wyzwaniem, któremu potrafimy sprostać.

centrum-handlowe-strzegocice-park-lokale-na-wynajem-handel-domara-archi-vision-01-ikona
hala-przemyslowa-magazynowa-magazyn-spedycja-transport-biurowiec-biura-domara-strzegocice-pilzno-archi-vision-02
Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Nowy-Sacz-ArchiVision-06
Samochod-Salon-Samochodowy-Opel-Marimex-Nowy-Sacz-ArchiVision-02-Ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Conrada-ArchiVision-01-ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Zakopianka-ArchiVision-01-ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-Jaguar-RangeRover-IntercarNowak-Jasnogorska-ArchiVision-01-ikona

Nowoczesne hale magazynowe

Projekt budynku magazynowego zależy od jego przeznaczenia. Wiedza w tym temacie jest punktem wyjścia dla tworzenia naszych koncepcji architektonicznych. Pod uwagę bierzemy m.in. rodzaj przechowywanych towarów czy też prognozowaną liczbę pracowników. Kierujemy się holistycznym podejściem, dlatego projekt hali magazynowej uwzględnia nie tylko przestrzeń logistyczną, ale również pomieszczenia socjalne. W proponowanych przez nas rozwiązaniach hale magazynowe są wszechstronne i odpowiednio wysokie. Przewidujemy jak najmniejszą ilość słupów konstrukcyjnych, tak aby komunikacja i logistyka wewnątrz hali była prosta do zaprojektowania. Rozpoczynając projekt odnosimy się do założeń inwestora, które konfrontujemy z celem oraz przeznaczeniem obiektu. Koncepcje, które opracowujemy udowadniają, że hala magazynowa jest miejscem funkcjonalnym i w pełni zagospodarowaną przestrzenią. Na podstawie przygotowanych przez nas wizualizacji inwestor może zapoznać się z ukształtowaniem bryły obiektu oraz rozmieszczeniem i koncepcją poszczególnych pomieszczeń. Projekty budynków magazynowych wykonane w technologii BIM są cenne, ponieważ znacznie usprawniają proces realizacji, pozwalają na precyzyjne koordynowanie przebiegu prac budowlanych oraz ich rozplanowanie w czasie.

Kompleksowe hale produkcyjne

W przypadku hal produkcyjnych dbamy o to, by projekt uwzględniał przeznaczenie obiektu, sposób produkcji oraz technologię, na której polegają maszyny w procesie produkcyjnym. Projekt hali zostaje maksymalnie dostosowany do przewidywanych procesów produkcyjnych, jak również do maszyn, urządzeń oraz specyfiki linii produkcyjnych. Kluczową kwestią są także wymiary działki, wybór materiałów budowlanych, obecność innych konstrukcji mających znaleźć się w obrębie obiektu i oczekiwania klientów. Już na etapie koncepcyjnym patrzymy w przyszłość, zakładając dalszy rozwój biznesu naszych inwestorów. Dlatego każdy projekt przewiduje prawdopodobieństwo modernizacji czy powiększenia obiektu o kolejne segmenty. Jesteśmy zdania, że droga projektowa kończy się dopiero w momencie wybudowania hali oraz oddania jej do użytku. Jako rzetelne i zaangażowane we współpracę biuro architektoniczne tworzymy nie tylko projekt, lecz także sporządzamy pełną dokumentację, która zapewnia bezproblemowy odbiór obiektu.

Indywidualny projekt hali

W pracowni ARCHI-VISION każdy projekt poprzedza obszerny wywiad z klientem. Dzięki temu możliwe jest sprostanie jego wizjom i dostosowanie koncepcji do założeń finansowych oraz użytkowych. Projekt hali magazynowej lub produkcyjnej zaczynamy tworzyć wtedy, gdy poznamy standardy branżowe oraz procesy logistyczne, które będą obowiązywały w danym obiekcie. Na ostateczny kształt projektu hali magazynowej czy produkcyjnej wpływ ma również nasza kreatywna koncepcja. Jej przykładem może być hala technologiczna pod serwery: Polcom Data Center – obiekt zaprojektowany we współpracy z biurem projektowym „Bart 20” Piotr Milc.

Z jednej strony skupiamy się na ergonomii obiektu, z drugiej strony przywiązujemy także ogromną wagę do tego, by projekt hali wyróżniał się nieszablonowymi walorami estetycznymi, dbającymi o detale. Kierując się oryginalnymi pomysłami oraz inwencją poszczególnych członków zespołu możemy zaproponować naszym klientom całkowicie spersonalizowaną, niepowtarzalną koncepcję hali. Zależy nam na tym, aby projekt budynku magazynowego i produkcyjnego cechowała elastyczność. Przez to pojęcie rozumiemy możliwość wprowadzania zmian dostosowanych do potencjalnych planów rozwoju firmy. Mamy świadomość tego, że doskonale zorganizowana przestrzeń zapewnia komfort oraz wpływa na wydajność i efektywność pracy. Dlatego przygotowując projekt mamy na uwadze dbałość o bezkolizyjne funkcjonowanie obiektu. W każdym przypadku nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo. To ono stanowi fundament każdego projektu hali lub magazynu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.