Archi-Vision

Doskonały projekt salonu samochodowego odzwierciedla całkowitą spójność na poziomie identyfikacji wizualnej marki, ekspozycji produktów, oczekiwań oraz wyobrażeń potencjalnych klientów. Dla architekta sukcesem jest fuzja tych kryteriów i stworzenie jednej, uporządkowanej koncepcji.

Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Nowy-Sacz-ArchiVision-06
Samochod-Salon-Samochodowy-Opel-Marimex-Nowy-Sacz-ArchiVision-02-Ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Conrada-ArchiVision-01-ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-BMW-MCars-Zakopianka-ArchiVision-01-ikona
Samochod-Salon-Samochodowy-Jaguar-RangeRover-IntercarNowak-Jasnogorska-ArchiVision-01-ikona

Salon samochodowy – koncepcja na miarę przyszłości

Projekt salonu samochodowego wymaga znajomości świata automotive, brandingu danej marki motoryzacyjnej, a także jej modelu klienta idealnego. Nasza pracownia architektoniczna posiada duże doświadczenie w projektowaniu przestrzeni usługowych tego typu, dlatego wiemy, jak ważną rolę odgrywa wiedza branżowa. Na oczekiwany efekt finalny składa się również relacja naczyń wzajemnie połączonych, szczególnie współpraca z konsultantami projektowymi. Na przestrzeni lat mieliśmy przyjemność tworzyć projekty salonów samochodowych dla legend motoryzacji. Do grona naszych klientów należą: Jaguar, BMW, Toyota.

Budynek salonu samochodowego w stylu minimalistycznym

Nowoczesny salon samochodowy to budynek z logicznym układem funkcjonalnym, zgodny z zasadami ergonomii, energooszczędny i bezpieczny. Optymalne zagospodarowanie przestrzeni pozwala na stworzenie miejsca dającego komfort swobodnego przemieszczania się. Projekt salonu samochodowego opracowujemy tak, by bryła budynku wzajemnie dopełniała się z wnętrzem, w którym uwaga klienta skupia się na produkcie. Projektujemy w duchu minimalizmu. W przypadku salonów samochodowych i innych przestrzeni usługowych zależy nam na uzyskaniu prostej, lecz eleganckiej bryły. Wielokrotnie podejmowaliśmy się projektowych wyzwań, które wynikały między innymi z trudnego ukształtowania terenu. Finalnie każda realizacja w pełni sprostała oczekiwaniom inwestorów.

W ARCHI-VISON jesteśmy entuzjastami nowoczesnych rozwiązań oraz technologii. Stąd projektowanie w rewolucyjnej technologii BIM, polegającej na cyfrowym obiegu informacji o obiekcie. Dzięki niej lepiej kontrolujemy ścieżkę projektową, od koncepcji, przez projekt budowlany, projekt wykonawczy, po finalną realizację.

Unikalne wnętrza salonów samochodowych

Naszym zdaniem idealny projekt salonu samochodowego powstaje na podstawie pewnego kompromisu. Wnętrza są tłem, którego zadaniem jest skoncentrowanie uwagi klienta na produkcie. Wobec tego cenimy wizualny spokój, uporządkowanie przestrzenne oraz przejrzyste i niezobowiązujące formy. Traktujemy wnętrze salonu samochodowego jako przedłużenie minimalistycznej bryły budynku. Naszym klientom proponujemy nowoczesne rozwiązania oraz ponadczasową estetykę. Akcentujemy również szczególną rolę światła, które buduje oprawę aranżacji, jednocześnie podkreślając indywidualny design pojazdu.

Tworzone przez nas projekty salonów samochodowych dają nam możliwość współtworzenia wizerunku marki. Mamy wpływ na jej postrzeganie. To odpowiedzialne zadanie, dlatego uważnie analizujemy pomysły inwestorów. Zależy nam na tym, by wnętrza salonów samochodowych były tożsame z filozofią marki, oddaną w kształtach i barwach. Jako marka ARCHI-VISION możemy podzielić się własnymi sukcesami, ponieważ projekt salonu samochodowego to jedna z naszych kluczowych usług.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.