Archi-Vision

Dobry projekt osiedla mieszkaniowego polega na przewidywaniu oraz wysnuwaniu daleko idących wniosków. Tego rodzaju wizjonerstwo stanowi narzędzie niezbędne do stworzenia przestrzeni, która będzie zgodna z koncepcją inwestora i równocześnie spełni różnorodne oczekiwania przyszłych mieszkańców. Wspólnym celem jest natomiast zaprojektowanie budynków, harmonizujących ze sobą stylistycznie, połączonych w kompleks mieszkaniowy dający poczucie bezpieczeństwa, prywatności oraz spokoju. Projekty powstające w pracowni ARCHI-VISION uwzględniają rozwiązania znacząco wpływające na jakość życia. Nasze autorskie propozycje spotykające się z entuzjazmem klientów, są cennym wyróżnieniem.

osiedle-domow-jednorodzinnych-dom-jednorodzinny-blizniak-skotniki-krakow-archi-vision-06
osiedle-dom-jednorodzinny-bliźniak-na-wynajem-kupię-michalowice-krakow-archi-vision-01
osiedle-mieszkanie-mieszkania-na-sprzedaz-uslugi-nowoczesne-krakow-centrum-01
Dom-Jednorodzinny-Bliźniak-Mieszkania-Skotnickie-Wzgórza-ArchiVision-02
Osiedle-Dom-Blizniak-Skotniki-Nove-Interbud-Dobrowolskiego-ArchiVision-10
Dom-Gorlaski-Styl-Podhalanski-Salon-Kuchnia-Lazienka-Mizerna-Podhale-ArchiVision-06

Dążymy do podkreślenia wyjątkowych relacji łączących architekturę z jej otoczeniem. Po zapoznaniu się z wizją inwestora rozważnie oceniamy realne możliwości przestrzeni, aby opracowany przez nas projekt osiedla, pozostał tożsamy z konceptem urbanistycznym.
Priorytetem jest dla nas tworzenie architektury, która zapewni mieszkańcom komfortowe warunki do odpoczynku i aktywności fizycznej. Zatem w projektach osiedli przewidujemy, a także wyraźnie akcentujemy zielone strefy oraz przestrzenie rekreacyjne.
Jako architekci zajmujemy się zarówno projektowaniem przestrzeni, jak i kompleksową opieką formalno-prawną na całej ścieżce współpracy z klientem. Pozwalają nam na to odpowiednie kompetencje oraz stosowne kwalifikacje.

Projekt osiedla domów jednorodzinnych

Celem naszej pracowni jest tworzenie koncepcji osiedli, które odnoszą się do współczesnych trendów architektonicznych. Uniwersalna kolorystyka, nieszablonowy design i nowoczesne rozwiązania – są to elementy zawsze obecne w projektach autorstwa ARCHI-VISION. Dzięki temu możemy zaproponować atrakcyjne wizualnie budynki zintegrowane ze sobą spójną estetyką. Mimo wizualnej konsekwencji zarówno w przypadku zabudowy szeregowej, jaki i domów zlokalizowanych na osiedlach mieszkaniowych decydujemy się na wprowadzenie subtelnych akcentów, które odróżniają od siebie poszczególne obiekty. Estetyka zabudowy, a także jej układ wykazują znaczący wpływ na ciągłość architektoniczną oraz przestrzenną osiedla. Dbając o te aspekty jesteśmy w stanie uzyskać kameralność dla każdego budynku znajdującego się w granicach osady miejskiej lub podmiejskiej. Umiejętnie zarządzamy dostępnym obszarem i architekturą komunikacyjną wewnątrz, wytyczając drogi dojazdowe, ogródki, ścieżki, przejścia między budynkami. Skupiamy się na faktycznych oczekiwaniach przyszłych mieszkańców, dlatego wprowadzamy przemyślane rozwiązania, które są w stanie sprostać ich wymaganiom. Utrzymujemy wysokie standardy pod względem jakości wizualnej, parametrów technicznych i układu przestrzennego. Wobec tego nasze koncepcje osiedli mieszkaniowych spotykają się z aprobatą inwestorów oraz zadowoleniem mieszkańców.

Opracowując projekt osiedla, dążymy do tworzenia przestrzeni idealnych do życia. W związku z tym maksymalne zagospodarowanie dostępnego obszaru stanowi dla nas priorytet. Odpowiednie rozplanowanie i spożytkowanie terenu pozwala na wyodrębnienie części rekreacyjnej pozwalającej mieszkańcom na swobodne jej użytkowanie. Nasze projekty osiedli mieszkaniowych charakteryzują się bardzo dobrze wyważoną intensywnością zabudowy w stosunku do powierzchni działki. Zależy nam na tym, aby koncepcja jaką tworzymy, harmonijnie zintegrowała się ze specyfiką otoczenia. To często walory przyrodnicze są inspiracją i kontekstem, w który wpisujemy swoje projekty.

Projekt osiedla mieszkaniowego

Projektowanie osiedli mieszkaniowych nieodzownie łączy się z tematem funkcjonalności. Dotyczy on aspektów socjologicznych, fizycznych, jak również technicznych i technologicznych. Poszukując optymalnych rozwiązań w zakresie funkcjonalności, zawsze mamy na uwadze powierzchnie w ujęciu ergonomicznym oraz ekonomicznym. W naszych projektach istotna jest możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni. Tworząc koncepcję mieszkań przewidujemy prawdopodobieństwo zmiany funkcji pomieszczeń, które w każdej sytuacji zachowają pełną rozkładowość. Jest to ważny aspekt nie tylko na etapie budowy osiedla mieszkaniowego, lecz także w momencie aranżowania wnętrz.

W projektach budynków pamiętamy o podziale na strefy, co nie tylko podnosi komfort mieszkalny, ale również gwarantuje efektywne wykorzystanie energii grzewczej. Właściwie rozplanowanie pomieszczeń względem dostosowania do strefowania północ-południe, wschód-zachód jest więc tutaj nie bez znaczenia. Projekty osiedli mieszkaniowych powstające w naszej pracowni skupiają się również na rozsądnym zarządzaniu ciepłem zarówno w obrębie budynku, jak i w konkretnych lokalach. Tworzymy zatem rozwiązania, które pozwolą na to, aby osiedle uniknęło radykalnych strat energii. Dużą wagę przywiązujemy także do posługiwania się walorami światła naturalnego. Dlatego szczególnie ważne w procesie projektowym jest odpowiednie usytuowanie okien.

Jesteśmy zdania, że doskonały projekt osiedla mieszkaniowego powinien być gotowy na różne scenariusze związane z życiem mieszkańców oraz na nieustanne zmiany demograficzne. Z tego względu opracowujemy perspektywiczne koncepcje osiedli, które uwzględniają odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi oraz różnych grup pokoleniowych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni sprzyjającej zrównoważonemu rozwojowi społecznemu, dostępnej i przyjaznej dla jej mieszkańców.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.