Archi-Vision

Od ponad 25 lat opracowujemy koncepcje architektoniczne, zgodnie łącząc doświadczenie z kreatywnością oraz profesjonalizmem. Projekty hoteli oraz pensjonatów są intensywnie rozwijającym się tematem portfolio naszej pracowni. W ARCHI-VISION wybieramy oryginalne podejście koncepcyjne, biorąc pod uwagę życzenia inwestorów oraz specyfikę branży hotelarskiej. Doskonale rozumiemy, że projekt hotelu czy pensjonatu skupia w sobie wiele kwestii dotyczących estetyki i funkcjonalności. Zależy nam więc na tym, by te aspekty jak najdokładniej urzeczywistnić. Nasze biuro architektoniczne zajmuje się projektowaniem pensjonatów oraz hoteli od podstaw, a także przygotowaniem koncepcji rozbudowy lub przebudowy istniejących obiektów.

Elewacja-Apartamenty-Aparthotel-Konferencja-InterBud-Developer-Bobrzynskiego-Krakow-ArchiVision-01-ikona
Altana-Hotel-Farmona-ArchiVision-01
Pokoje-Pensjonat-Przebudowa-Wolski-Mizerna-Czorsztyn-Podhale-ArchiVision-01-Ikona

Indywidualny projekt hotelu pracowni ARCHI-VISION

Stworzony przez nas projekt hotelu prezentuje nieszablonową stylistykę, spójną wizualnie z temperamentem miejsca oraz charakterem marki. Dążymy więc do tego, aby wygląd budynku, jak i aranżacje wnętrz były wspólną kreacją projektanta i klienta. Jako architekci przekuwamy w rzeczywistość pomysły inwestora. W ten sposób hotele czy pensjonaty powstające według naszych projektów, są w pełni funkcjonalne i jednocześnie tożsame z zamysłem właścicieli. Ta spójność na poziomie wizualności oraz użyteczności zostaje doceniona przez gości odwiedzających obiekt.

Projektowanie hoteli nie zawsze oznacza tworzenie zupełnie nowego budynku. Często większym wyzwaniem okazuje się rewitalizacja lub adaptacja istniejącego już obiektu. Obrazowym przykładem tej teorii jest nasz projekt pensjonatu „Wolski”. Obiekt znajduje się w Mizernej nieopodal popularnego ośrodka narciarskiego Czorsztyn Ski. Życzeniem inwestora było zaadaptowanie istniejącej konstrukcji do nowej funkcji i bryły budynku. Zainspirowani tradycyjnym góralskim folklorem, zaproponowaliśmy spójną kategorię wizualną wpisaną w styl zakopiański. Stąd lukarny, rzeźbione belki z charakterystycznymi rysiami i cokół pokryty miejscowym kamieniem. Jako że projekt hotelu lub pensjonatu uwzględnia zazwyczaj przestrzeń dedykowaną wydarzeniom okolicznościowym, tak więc w obiekcie przewidzieliśmy także przestronną salę biesiadną.

Branża hotelowa w architektonicznym ujęciu

Projekty hoteli są dla architekta misją tworzenia miejsca, do którego pragnie się wracać. Nierzadko, właśnie ze względu na architekturę czy aranżację wnętrz goście ponownie odwiedzają ten sam adres. Często nie tylko atrakcje turystyczne decydują o ich powrocie, ale również swoboda i komfort, które odczuwają, przebywając w hotelu. Zadaniem architekta jest zaprojektować przestrzeń, która będzie przywoływać tę potrzebę powrotu. Niezależnie od tego, czy nakreśla projekt hotelu mieszczący się w centrum metropolii, czy opracowuje koncepcję przytulnego pensjonatu w turystycznym kurorcie.

 Branża hotelowa posiada pojemną definicję. W jej obrębie znajduje się nie tylko struktura turystyczno-noclegowa, lecz także m.in. segment eventowy. Projekty hoteli tworzymy więc, przyjmując holistyczne podejście, tak by obiekt odpowiadał zróżnicowanym potrzebom gości. Bierzemy pod uwagę także infrastrukturę towarzysząca: parkingi, chodniki, nasadzenia, które także dochodzą do głosu w kwestii ostatecznego wyglądu budynku.

Projekt hotelu i pensjonatu – od klasyki po nowoczesność

Jesteśmy przekonani o tym, że budynek nie jest jedynie bryłą, a fizycznym odzwierciedleniem zaangażowania projektantów. Każdy projekt hotelu traktujemy jako kolejne, wartościowe doświadczenie. Wcielając w życie swoje pomysły, omijamy jednostajność. Nie boimy się odważnych koncepcji. Będąc pasjonatami architektury, z ogromnym zapałem podejmujemy się tworzenia obiektów nawiązujących do klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyki. Modernistyczne hotele zgodne z obowiązującymi trendami, urokliwe pensjonaty, a także kameralne hotele butikowe. Bez względu na to, jakie kategorie estetyczne wybierają nasi klienci, zawsze otrzymują starannie dopracowane, unikalne koncepcje. W naszym biurze projekt hotelu oraz pensjonatu zostaje dopracowany tak, by finalnie budynek i jego wnętrza mogły stać się nienaganną wizytówką właścicieli.

Cenimy nowoczesne rozwiązania technologiczne. Projekty hoteli i pensjonatów powstają w rewolucyjnej technologii BIM. Zintegrowany system zakładający swobodne modelowanie informacjami o budynku, znacząco optymalizuje proces projektowy. Ta płynna wymiana danych pozwala wyeliminować potencjalne błędy już na etapie sporządzania projektu.

Kompleksowe projekty hoteli i wnętrz hotelowych

Projekty hoteli oraz pensjonatów autorstwa pracowni ARCHI-VISION stanowią kompletną wizję wyglądu budynku, jak i wystroju poszczególnych wnętrz. Nasze kompetencje poparte doświadczeniem w projektowaniu obiektów komercyjnych, pozwalają zaproponować klientom kompleksowe usługi na wszystkich etapach realizacji. Jesteśmy wykwalifikowanymi architektami i projektantami wnętrz. Uważamy, że zachowując wysoki poziom usług, dbamy tym samym o standard wypoczynku i zadowolenie gości odwiedzających obiekt.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Polityką Cookies.